Soğanlık Yeni Mah. Pegagaz Sok. Pega Kartal Residence A-3 Kartal İstanbul
mtm blog: varil ve ibc tanklar için ısıtmalı ceketler
ibc_tank_ceket_isitici
varil ve ibc tanklar için ısıtmalı ceketler

2011 yılında Amerika ve Avrupa’da bulunan birkaç farklı üretici firmadan ithalatını yapıp, yurtiçinde kimya sektöründe hizmet veren müşterilerimize tedarik etmeye başladığımız IBC tank ve varil ısıtma ceketlerini, artık Türkiye’de kendi markamız olan MITHES markası altında üretmeye başladık. Maliyetleri ve satış fiyatlarını bu şekilde önemli ölçüde düşürdüğümüz ısıtmalı ceketlerin tedarik süreçlerini de hızlandırmış olduk. Önceleri 6-8 haftada tedarik ettiğimiz varil ve IBC ısıtıcılar artık stoklarımızda mevcut bulunuyor. Tabi standart üretimimizde bulunmayan ve özel ölçülerde imalat talep eden müşterilerimiz için de bir hafta içerisinde ceket ısıtıcı imalatını yapabiliyoruz.

Endüstride, özellikle kimya sektöründe sıvı kimyasal hammadde kullanan üreticilerin soğuk hava koşullarında çalışmaları esnasında yaşadıkları donma problemleri, üretim kapasitelerini oldukça etkilemektedir. Hatta bazı hammaddeler vardır ki, yaz mevsimindeki ortam sıcaklığında bile varil içerisinde donabilmektedir. Tabi, üretimlerini önemli ölçüde yavaşlatan bu sorunu ortadan kaldırmak için her kullanıcı kendine özgü ısıtma yöntemine başvurabiliyor. Örnek vermek gerekirse, uzun yıllar öncesinden günümüze kadar gelen bir ısıtma yöntemi olan varilin altında ateş yakmayı söyleyebiliriz. Aslında, donan bir kimyasalı eritme olarak değerlendirdiğimizde çok başarılı bir yöntem olmasına karşın, takdir edersiniz ki birçok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. İmalatını yaptığımız ısıtma ceketlerinden haberdar olmayan birçok kullanıcı, günümüzde halen varilleri ateş yakarak ısıtmaktadır.

Ceket içerisinde kullanığımız rezistansların tasarımı ve imalatı da bize ait. Standart üretimimizdeki ceketler 230VAC ile çalışıyor ve 2kW / 4kW olarak iki farklı güç seçeneği bulunuyor (müşterilerimizin talebine göre 380VAC ile çalışan ceketlerin imalatı da mümkün). Mevcut ürün sıcaklığını muhafaza etmek isteyen kullanıcılar 2kW ısıtıcıları tercih ederken, donmuş – katı halde bulunan – ürünleri eritmek isteyen kullanıcılar ise 4kW ‘lık modeli tercih ediyorlar. Ayrıca opsiyonel olarak ısı kaybını engelleyen üst izolasyon ceketini de sunabiliyoruz. Normal ortam koşullarında katı halde bulunan kimyasalları eritmek isteyen kullanıcılar, eritme süresini azaltmak için bu üst izolasyon ceketini kullanmayı tercih edebilirler.

Standart olarak dijital sıcaklık kontrol cihazı ile birlikte sunduğumuz ısıtmalı ceketler, 200ºC’ye kadar kontrollü ısıtma imkanı sunabiliyor. Isıtmalı ceketlerimizin dış kumaşı silikon katkılı cam elyaf kumaştan imal ediliyor. Ancak patlayıcı alanlarda kullanılan varil ve IBC tanklar için anti-statik teflon kumaş kullanarak exproof ısıtma ceketleri de imal edebiliyoruz.

Isıtmalı ceketler, varil ısıtma çözümü amacıyla sağladığımız tek ısıtma yöntemi değil. Kabin tipi varil ısıtıcı, taban tipi varil ısıtıcı da üretimini yaptığımız ürünler arasında bulunuyor. Hangi ısıtma yönteminin size daha uygun olduğunu tespit edebilmek için uygulamanız ile ilgili detayları bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan farklı ısıtıcı modellerine ait kataloglara ulaşabilirsiniz. Daha fazla teknik detay için mithes.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (4)

İyi günler
Exproof varil ısıtıcı fiyatını öğrenebilir miyiz?
Ayrıca Exproof IBC ısıtma ceket fiyatını da yazar mısınız?
Saygılar

Merhaba Can Bey

İletişim bilgilerinizi kaydettik. Proje ekibimiz dönüş sağlayacak sizlere.
İyi çalışmalar dileriz.

Bu ısıtma ceketlerı su gecırmez ozellıgı var mı yıkanabılır mı??

Merhaba Abdurrahman Bey,

Dış alanda kullanılabilen ve IP65 termostatlı ısıtma ceket imalatımız bulunuyor. Ancak tazyikli su ile yıkama ceket kumaşının zaman içerisinde aşınmasına yol açabilir.

Bilgilerinize sunarız.
MTM Ekibi.

bir yorum bırakın